Як підібрати ходунки для літньої людини

Медтехніка ходунки для дорослих – допоміжне пристосування для людей похилого віку та інвалідів, яке полегшує їхнє життя. Такі опори допомагають самостійно пересуватись у разі слабкості або ушкодження тканин нижніх кінцівок, м’язів, проблем з хребтом. З ними можна ходити по дому, на вулиці. Медичний засіб підбирається з урахуванням стану здоров’я пацієнта. Це можуть бути недорогі опори, де необхідне застосування фізичної сили. Вони не підходять для людей з ослабленими м’язами нижніх кінцівок. Але є такі, що не потребують зайвих зусиль.

Особливості різних видів ходунків

Конструктивно різні моделі ходунків між собою майже не відрізняються. Вони мають металеву раму легкої ваги. В залежності від варіанту, оснащуються коліщатками або ніжками. Так, ролатори мають колеса, тому їх легко рухати. Хворий, здатний ходити самостійно, хоча й з певними труднощами, може користуватись і ходунками на ніжках. Такі конструкції дешевше медтехніки з колесами, але при цьому є надійною опорою при пересуванні. Щоб опори не ковзали, їх додатково оснащують спеціальними гумовими насадками.

Згідно з порадами фахівців, на початковому етапі реабілітації для пересування краще використовувати саме ролатори. Згодом їх можна замінити на бюджетний пристрій з ніжками.

Якщо, не дивлячись на складне положення, людина бажає вести активний спосіб життя, подорожувати, виробники пропонують придбати сучасні складні ходунки. Вони легко складаються, поміщуються у багажник автомобіля. Ними зручно користуватись в обмеженому просторі.

Ходунки з опорою під пахвою комфортні та зручні. Вони дозволяють пересуватись людям після інсульту, що мають порушену координацію, рекомендовані для реабілітації після серйозних травмувань. Також існують моделі, оснащені захопленнями для рук і підлокітною опорою. Вони підходять для пацієнтів, що не здатні спиратись на кисті.

Вироби з пахвовою та підлокітною опорою можуть бути дворівневими, мати сидіння. Дворівневі опори ходунки для інвалідів мають регульовані по висоті опори, дві ручки для захвату. Щоб встати, можна використовувати перший низький рівень. Для пересування потрібен другий високий. Завдяки сидінню інвалід чи старенька, хвора людина може в будь-який час відпочити. Також вироби комплектуються двома або чотирма колесами й фіксаторами до них або гальмівною системою.

Правила вибору сучасного медичного обладнання

Правильно вибрати підлокітні костилі, ходунки, ролатори допоможе лікар. При цьому він врахує симптоматику, потреби хворого. Не буде зайвим переглянути відгуки на товар, відеоогляди. Адже головне – не ціна, а комфорт пацієнта, легка вага конструкції, зручність у пересуванні.

При виборі враховується зріст пацієнта. Лікоть повинен бути дещо зігнутим, а руків’я конструкції розташовуватись на рівні зап’ястя, що зменшить навантаження на ноги. Важливими також є вага пристрою, поручні, колеса або ніжки.

Опори для літньої людини можуть бути призначені для використання:

  • на вулиці;
  • у приміщенні.

Для обох варіантів потрібно взяти до уваги ширину дверей. Адже медтехніка повинна легко проходити в дверні отвори. Великі колеса – перевага вуличних моделей. Адже в дорозі часом доводиться долати малі й більші перешкоди. Таким чином конструкції не потрібно переносити руками.

Дворівневі ролатори більш зручні, так як забезпечують не тільки пересування, але й опору при підйомі зі стільця, ліжка. В недорогій крокуючій опорі на кінцях ніжок повинні розташовуватись гумові наконечники, що застерігають від ковзання на слизьких поверхнях. Людям з надмірною вагою краще придбати посилені ролатори. При невеликій вазі рама повинна бути максимально легкою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.