У Харкові презентували фільм «Будинок слово»

[ad_1]

У Харкові презентували фільм «Будинок слово»

19:32, Сьогодні

Надійне джерело

Допрем’єрний показ художнього фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» відбувся сьогодні, 2 липня, у Харкові.

Стрічку режисера Тараса Томенка знімали у Харкові. Фільм розповідає про «Розстріляне відродження» – репресованих у 1930-х роках українських митців. Символом тогочасного терору став харківський багатоквартирний будинок «Слово», побудований наприкінці 1920-х років кооперативом літераторів. До 1938 року було репресовано мешканців сорока із шістдесяти шести квартир цього будинку, інформує пресслужба міськради.
На показі фільму виступив Харківський міський голова Ігор Терехов.

«Будинок «Слово» — те місце, куди радянський режим поселив представників культурної еліти України тих часів, щоб стежити за ними та планомірно знищувати. Але їм не вдалося вбити українську націю. Історія повторюється. Режим Путіна вирішив здійснити геноцид українського народу, але йому нас не перемогти. Впевнений, що після нашої перемоги над російським агресором харків’яни зберуться разом у ККЗ «Україна» на повномасштабну прем’єру цього фільму. Харків був, є та буде українським містом», — наголосив Ігор Терехов.

Довідка:

У будинку «Слово» мешкали відомі письменники, поети, художники, режисери. Серед них — Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Наталія Ужвій, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Лесь Курбас, Іван Багряний та ін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

[ad_2]

Источник: 057.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.